Prognozowanie sprzedaży

Jak analizować trendy i przewidywać wzrosty/spadki sprzedaży?

Cena:

1490 zł

Szkolenia online:

1192 zł

Czas trwania:

16 godzin

Tryb nauczania:

Stacjonarne lub online

Najbliższy termin:

 

Rozwój firmy często utożsamiamy ze wzrostem sprzedaży wytwarzanych przez nią produktów lub usług. Działy takie jak R&D, czy marketing, pracują w oparciu o wyniki sprzedaży oraz analizy – tak aby oferta była jak najlepiej dopasowana do wymagań rynku i potrzeb klientów. Nieodzownym narzędziem pracy analityka sprzedaży jest Excel. Na szkoleniu Prognozowanie sprzedaży dowiesz się jak wykorzystywać funkcjonalności tego programu w tworzeniu przejrzystych raportów, zestawień oraz prognoz. Wybierz naukę online i zapłać nawet 20% mniej!

Szkolenie Prognozowanie sprzedaży– dla kogo?

Program szkolenia prognozowanie sprzedaży został stworzony z myślą o dyrektorach, kierownikach oraz pracownikach działów sprzedaży. Wiedza przekazywana w trakcie szkolenia przyda się także właścicielom start-upów oraz osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą.

Czego się dowiesz w trakcie szkolenia Prognozowanie sprzedaży?

Szkolenia biznesowe to gwarancja wysokiej jakości. Skorzystaj z naszych usług. Zapoznaj się z proponowanym programem szkolenia:

MODUŁ I  Prognozowanie sprzedaży krótkoterminowej/długoterminowej

Ten moduł szkolenia pozwoli Ci opracowywać szeregi czasowe sprzedaży zarówno w ujęciu krótkoterminowym np. kwartalnym, jak i kilkuletnim. Będziesz w stanie zaobserwować dokładnie trend i sezonowość i wykorzystać je podczas tworzenia strategii sprzedażowych. Dowiesz się również jak zarządzać wysokością ceny w oparciu o opracowane modele.

MODUŁ II Macierze

Ta część szkolenia poświęcona będzie m.in. funkcjom tablicowym, macierzom, a także modelom liniowym i szacowaniu parametrów funkcji trendu.

MODUŁ III Trendy i wyznaczanie prognoz

Dowiesz się jak tworzyć prognozy sprzedażowe mierzone miernikiem ex ante, a także jak opracowywać prognozy przedziałowe i modele sezonowe (addytywny, multiplikatywny). Poznasz sposoby na określanie wahań sezonowych i obliczanie mierników ex post. Na koniec prowadzący nauczy Cię prognozowania w  oparciu o modele mieszane – łączenie poznanych metod.

Jakie metody wykorzystamy w trakcie szkolenia?

Na szkoleniu nie zabraknie:

  • Prezentacji przykładów z wykorzystaniem MS EXCEL;

  • Szczegółowej interpretacji wyników;

  • Ćwiczeń indywidualnych;

Tryb nauczania

Stacjonarne lub online

Czas trwania

2 dni

Uzyskany dokument

Zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN, certyfikat

 

Zainteresowany? Wypełnij formularz, a nasz doradca odezwie się do Ciebie i wspólnie uzgodnicie szczegóły szkolenia.