5 szkoleń przydatnych każdemu managerowi

Jesteś menadżerem? A dopiero podejmujesz działania kierujące karierę w tę stronę? Jeśli tak, pamiętaj, że zarządzanie grupą osób wymaga wielu umiejętności – zarówno twardych, jak i miękkich. Wiele z nich możesz zdobyć lub podszlifować na odpowiednich szkoleniach managerskich. Na które z nich warto się zapisać? Oto przegląd ciekawych propozycji.

1.      Szkolenie dla menadżera z budowania autorytetu

Dobry manager jest osobą, która cieszy się dużym poważaniem w zespole oraz jest szanowana przez podwładnych. Nie wynika to oczywiście wyłącznie z formalnej pozycji, ale przede wszystkim z konkretnych działań i postaw, jakimi wykazuje się kierownik. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby wyzwolić swoją wewnętrzną charyzmę i pociągnąć za sobą zespół w stronę osiągania coraz ambitniejszych celów?

Wiele kompetencji w tym zakresie da się wyćwiczyć podczas szkolenia z budowania autorytetu. To zajęcia łączące teorię z praktyką, w trakcie których możesz np.:

 • dowiedzieć się, jakie cechy są oczekiwane od nowoczesnego lidera,

 • sprawdzić, jak budować swój wizerunek jako autorytetu – czasami wystarczają nawet drobne zmiany, aby wywrzeć zupełnie inne wrażenie na pracownikach,

 • nauczyć się, jak wyznaczać cele zespołowi i wspierać jego członków w realizacji tych ambitnych planów,

 • przećwiczyć przygotowywanie tzw. „power speech” w praktyce – motywacyjne wystąpienia mogą być przydatne w kluczowych momentach dla zespołu.

2.      Kurs menedżerski z motywowania zespołu

Zbudowanie wizerunku autorytetu to tylko jeden z fundamentów budowania wysokiej motywacji w zespole. Aby Twoi ludzie byli pełni energii do pracy, musisz wiedzieć, jak „sterować” ich pracą oraz relacjami na co dzień. Istotne są m.in.:

 • trafne wsparcie pracownika na ścieżce do rozwoju zawodowego – np. poprzez położenie nacisk na szlifowanie umiejętności zgodnych z jego talentem,

 • jasne i klarowne stawianie celów i zadań do wykonania – tak, aby były zgodne z dobrze znaną zasadą SMART, a jednocześnie zachęcały do jeszcze bardziej wytężonego działania,

 • sposób monitorowania postępów pracownika i reagowania na efekty jego wysiłku – zarówno te pozytywne, jak i negatywne,

 • stosowanie rozwiązań, które pozwalają uniknąć szybkiego wypalenia zawodowego członków zespołu,

 • umiejętność prowadzenia trudnych rozmów z pracownikami.

Te wszystkie kwestie można zgłębić, zapisując się na odpowiednie szkolenie menedżerskie.

3.      Szkolenie managerskie z zarządzania zespołem

Zarządzanie zespołem to więcej niż delegacja zadań i podtrzymywanie motywacji jego członków. Odpowiedni kurs managerski pozwoli zgłębić m.in. takie kwestie jak:

 • podejmowanie i komunikowanie trudnych decyzji zawodowych – tak, aby uniknąć poważnego kryzysu w firmie,

 • umiejętność rozwiązywania konfliktów wewnętrznych,

 • negocjowanie warunków współpracy,

 • budowanie i wdrażanie nowoczesnych standardów pracy oraz procedur.

Te aspekty warto przetestować na szkoleniu w praktyce – np. podczas symulacji. Dzięki temu łatwiej będzie wdrożyć zaprezentowane przez trenera techniki w autentycznym środowisku działania.

4.      Zarządzanie projektami

W nowoczesnych firmach najczęściej stosuje się projektowe metody pracy. To zupełnie inna od tradycyjnej koncepcja – taka, w której liczą się przede wszystkim wyniki. Dobry kierownik i lider powinien również rozumieć to, jak być project managerem. Na szkoleniu menadżerskim dowie się np.:

 • jakie są uniwersalne zasady zarządzania projektami w duchu metodologii lean (z ang.: zwinnych);

 • jakie są najpopularniejsze metody zarządzania projektowego,

 • w jaki sposób zarządzać przez cele i kaskadować cele strategiczne.

Szkolenie z zarządzania projektami może być też punktem wyjścia do rozwoju kompetencji w tej dziedzinie. Tak, by w przyszłości dobierać kolejne kursy, skupiające się już na konkretnej metodzie pracy.

Zobacz też: 7 zasad skutecznego zarządzania projektami

5.      Kurs menadżerski z zarządzania pracą zdalną

Praca zdalna czy hybrydowa to modele, które w efekcie pandemii COVID-19 stały się powszechnie wykorzystywane. Przynoszą one wiele korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. Jednak dla menadżerów zarządzanie zespołem rozproszonym jest związane z szeregiem dodatkowych wyzwań. Dotyczą one choćby kwestii zarządzania i rozliczania czasu pracy, motywacji pracowników, zarządzania wiedzą czy budowania zespołu w środowisku online. Dobre szkolenie może być sposobem na „wejście w buty” pracownika zdalnego, a także na poznanie technik, które posłużą podniesieniu komfortu działania oraz efektywności realizacji celów stojących przed zespołem.

Szkolenia dla managera: online czy stacjonarnie?

Chcesz skorzystać z wartościowych szkoleń menadżerskich, ale te, które Cię interesują, odbywają się na drugim końcu Polski? Alternatywą, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, będą kursy online. Są one realizowane w interaktywnym środowisku, przy „żywym” kontakcie z prowadzącymi. Nie trzeba się więc bać tej formy nauki – może ona być równie efektywna jak spotkanie z trenerem face-to-face. Zapoznaj się więc z listą najbliższych szkoleń i skorzystaj z nich!