5 szkoleń, dzięki którym zdobędziesz kwalifikacje poszukiwane na nowoczesnym rynku pracy

Rynek pracy na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmienił. Nowoczesne technologie, coraz bardziej zglobalizowany świat, sytuacja pandemiczna, a wraz z nimi potrzeby konsumentów… To wszystko sprawia, że aby osiągnąć sukces w świecie biznesu, potrzebne są zupełnie nowe kompetencje. Chcesz zdobyć atrakcyjną pracę? Szukasz sposobu na awans w strukturach firmy? A może myślisz o założeniu własnego biznesu? Zobacz, jakie szkolenia pomogą Ci uzyskać kompetencje przyszłości!

Szkolenia biznesowe: sposób na szybkie podniesienie kwalifikacji

W nowoczesnym świecie powiedzenie mówiące, że „czas to pieniądz”, ma znacznie większe znaczenie niż jeszcze jakiś czas temu. Dlatego od pracowników oczekuje się elastyczności i umiejętności szybkiego zdobycia nowych kwalifikacji. Jeżeli więc myślisz o poszerzeniu kompetencji, najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu mogą być profesjonalne szkolenia biznesowe. Takie kursy:

  • są nastawione na budowanie umiejętności – takich, które możesz natychmiast wdrożyć podczas wykonywania obowiązków zawodowych;

  • są prowadzone przez praktyków – a zatem nie z „akademickiej”, a z biznesowej perspektywy,

  • mają program dostosowany do aktualnych realiów rynkowych – a to również zwiększa ich przełożenie na Twoje kompetencje,

  • pozwalają szybko zdobyć nowe kwalifikacje – najczęściej są zaplanowane na kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt godzin. Zdobyta w tym krótkim czasie wiedza pozwala stworzyć solidną bazę, na której potem możesz samodzielnie „budować” szersze kompetencje.

Co równie ważne, łatwo dostępne są szkolenia online. A to oznacza, że możesz zapisać się na zajęcia o interesującej Cię tematyce, bez względu na to, gdzie mieszkasz – bez wyzwań logistycznych.

Nie pozostaje więc nic innego, jak wybrać te szkolenia biznesowe online (lub stacjonarnie!), które najlepiej odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

Szkolenia biznesowe online – przegląd najciekawszych propozycji

Oto kilka ciekawych szkoleń biznesowych online, które mogą zwiększyć Twoje szanse na owocną karierę.

1.      Szkolenie: spotkania biznesowe

Spotkania biznesowe to fundament skutecznej sprzedaży w niemal każdej branży. Ich pomyślny przebieg zależy nie tylko od tego, z jak dobrą ofertą się na nich pojawiasz, ale przede wszystkim od Twoich zdolności perswazyjnych i negocjacyjnych. Istotne są również umiejętność panowania nad stresem oraz odpowiednie reakcje na trudne sytuacje. Dlatego warto poznać najważniejsze zasady rządzące spotkaniami biznesowymi i „na sucho” przećwiczyć techniki komunikacji z partnerem po drugiej stronie stołu. Szkolenie ze spotkań biznesowych to dobry punkt wyjścia – nie tylko dla tych, którzy myślą o karierze handlowca, ale i dla osób rozważających otwarcie własnej firmy.

Czytaj też: Jak radzić sobie ze stresem podczas wystąpień publicznych? 6 sprawdzonych strategii

2.      Analiza danych w Excelu

Microsoft Excel to program biurowy, który jest powszechnie wykorzystywany w świecie biznesu. Jednak najczęściej korzysta się z niego w roli narzędzia do tworzenia prostych baz danych. Tymczasem możliwości, które drzemią w arkuszach kalkulacyjnych są znacznie szersze. Można je przetwarzać w celu analizowania zależności pomiędzy poszczególnymi danymi, określania trendów sprzedażowych czy planowania przyszłych działań strategicznych firmy.

Szkolenie poświęcone tematyce analizowaniu danych w Excelu może „otworzyć oczy” na te opcje i pomoże usprawnić zarządzanie firmą.

3.      SEO dla początkujących

SEO, czyli optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki, to podstawa nowoczesnego marketingu internetowego. Powód jest prosty: to w Google klienci poszukują potrzebnych im produktów oraz usług. Dlatego kompetencje, które pomagają w pozycjonowaniu stron firmowych, są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku. Mogą Ci pomóc np. zdobyć pracę w dziale marketingu, agencji reklamowej, a także ułatwią promowanie własnego biznesu przez internet – jeśli zdecydujesz się pójść tą ścieżką.

4.      Techniki sprzedaży w sieci

Internet jest obecnie kluczowym kanałem sprzedaży w niemal każdej niszy biznesowej. Jednak komunikacja z klientami czy kontrahentami wygląda tu inaczej niż w „tradycyjnym świecie”. Warto więc zrozumieć podstaw handlu w sieci, strategie sprzedaży stosowane w e-commerce oraz poznać najważniejsze narzędzia marketingowe. Ta wiedza przyda się, zarówno jeśli chcesz zdobyć pracę w tym obszarze, jak i kiedy otwierasz własny biznes i chcesz świadomie kreować jego strategię marketingową.

5.      Szkolenie z networkingu

Networking to szeroko pojęte budowanie cennych kontaktów biznesowych – takich, które mogą rokować długofalową współpracą i realizacją ciekawych, rozwojowych projektów. Zbudowanie dobrych relacji z wpływowymi ludźmi przekłada się również na nowe, ciekawe propozycje pracy. Mimo to, wejście do tego świata nie jest łatwe, podobnie jak wywarcie pozytywnego wrażenia na rozmówcach. Szkolenie z networkingu pomoże Ci lepiej odnaleźć się w realiach komunikacji biznesowej – zarówno podczas pierwszego kontaktu, jak i przy długotrwałej współpracy z partnerami.

Oczywiście lista szkoleń biznesowych, które mogą Ci pomóc w osiągnięciu sukcesu, jest znacznie dłuższa. Zapoznaj się więc z dostępnymi propozycjami i wytycz kierunek rozwoju swojej kariery!